تهران ، میدان قزوین، خیابان قزوین ، خیابان مخصوص ، جنب ایران خودرو ، پلاک 83 تهران ، میدان قزوین، خیابان قزوین ، خیابان مخصوص ، جنب ایران خودرو ، پلاک 83
021-55428470 | 021-55416261 021-55428470 | 021-55416261

پیچ و مهره خشکه

پیچ و مهره خشکه: یکی از بهترین محصولات پیچ و مهره که در گروه صنعتی نوین با کیفیت و استاندارد بالایی تولید می گردد، پیچ و مهره خشکه می باشد. این نوع از پیچ و مهره، دارای کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو سازی، سد سازی و... می باشد.
جهت سفارش انواع پیچ و مهره خشکه به صورت کیلویی و عمده با این مجموعه پیچ و مهره خشکه فروشی در ارتباط باشید و با تماس با مشاوران ما در این زمینه، راهنمایی ها لازم را در سفارش این محصول بدست آورید.
گروه صنعتی نوین با سابقه ای طولانی و درخشان در زمینه تولید و واردات انواع پیچ و مهره و واشرآلات صنعتی، تمامی نیاز های مشتریان عزیز در شرکت های صنعتی را فراهم خواهد نمود.

پیچ و مهره خشکه

پیچ و مهره خشکه چیست

منظور از عبارت خشکه در این عبارت، فولاد می باشد. به عبارتی منظور از به کار بردن عبارت خشکه در کنار نام پیچ و مهره، به معنی جنس فولاد ضد زنگ این محصول است.
پیچ و مهره ای که خشکه نام دارد از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده و مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی و تحمل فشار دارد. این نوع پیچ و مهره به شدت مقاوم و با کیفیت می باشند، به صورتی که همان طور که گفته شد، از آن‌ها در صنعت خودروسازی و سد سازی و یا قطعه ‌سازی، ساختمان سازی، سوله سازی، پتروشیمی، صنایع نفتی و... استفاده می‌شود.
این نوع از پیچ‌ها نیز به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. این دسته بندی بر اساس رزوه پیچ، شکل ظاهر پیچ و مهره، گرید و سایر انجام می‌شود. پیچ و مهره خشکه را می‌توان در موارد مختلفی بر اساس دسته بندی استفاده نمود.
به عبارتی دسته بندی این نوع پیچ و مهره به مصرف کننده ها کمک می‌کند تا گزینه مناسب مورد نیاز خود را انتخاب نمایند. 

موارد مصرف پیچ خشکه

پیچ خشکه یا پیچ فولادی از جمله اتصالات پر مصرف است که در بیشتر صنایع  نظیر ماشین سازی، قطعه ‌سازی، ساختمان سازی، سوله سازی، پتروشیمی، صنایع نفتی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای پیچ‌های فولادی و آهنی از انواع پوشش‌ها نظیر آبکاری گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم ، داکرومات و … استفاده می‌شود که در این میان برای پیچ خشکه گرید 10.9 نباید از گالوانیزه گرم استفاده کرد چرا که باعث ایجاد ترک های هیدروژنی در سطح پیچ می گردد.

ساخت پیچ و مهره خشکه

در تولید پیچ‌های خشکه از مفتول CK45 استفاده شده و پس از کشش و قالب‌گیری در دستگاه مخصوص پیچ خشکه تولید می‌شود.
پیچ‌های خشکه به صورت نیم دنده و تمام دنده تولید می‌شود که هر دو کاربرد های زیادی دارند و بر خلاف پیچ های آهنی که نوع نیم دنده‌ی آن کاربرد ندارد، در پیچ های خشکه اتفاقاً نوع نیم دنده‌ی آن کاربردهای بیشتری هم دارد. همچنین پیچ‌های خشکه در دنده‌های میلی‌متر معمولی و دنده درشت و دنده اینچی تولید می‌شود که نوع دنده میلی‌متر آن پر مصرف ترین نوع آن ها می‌باشد. اما از نوع دنده درشت و اینچی هم در مصارفی همچون خودروسازی  و... استفاده می‌شود.
این پیچ ها را علاوه بر نوع خود رنگ یا همان سیاه آن به صورت گالوانیزه سرد و گرم و داکرومات استفاده می شود.

گرید چیست

گرید یا کلاس یک پیچ، میزان مقاومت و سختی، استحکام و تحمل بار پیچ را بیان می‌کند. گرید 8.8 قادر به تحمل وزن 80 کیلوگرم است. پیچ‌های خشکه به ازای هر میلی‌متر مربع از سطح مقطع خود باری برابر 80 کیلوگرم یعنی حدود 30 کیلوگرم بیشتر از پیچ‌های آهنی را تحمل می‌کنند. برای مثال پیچ خشکه 8.8، پیچ فولادی گرید 8.8 است. مهره خشکه نیز همان مهره فولادی است البته درجه سختی یا گرید مهره با یک عدد نمایش داده می‌شود. بنابراین می‌گوییم مهره کلاس 8 یا مهره کلاس 10 و هرچه کلاس پیچ بالاتر باشد، سختی پیچ بالاتر است. از پیچ‌های با گرید بالا در سوله‌سازی‌ها و عمران استفاده می‌شود.
این گریدها که با دات یا نقطه جدا شده‌اند دو بخش دارند که عدد اول از چپ ضربدر ۱۰ میزان بار بر حسب کیلوگرم که هر میلی‌متر مربع از سطح مقطع پیچ می‌تواند تحمل کند را نشان می‌دهد تا زمانیکه به تنش تنسایل (کشش) خود برسد. این عدد ضربدر صد را با مگاپاسکال نیز معرفی می‌کنند. 

 
پیچ و مهره خشکه

گرید پیچ و مهره خشکه

منظور از گرید یا کلاس در پیچ ها، میزان مقاومت و استحکام و تحمل بار پیچ می باشد. هر پیچ و مهره گرید و کلاس استانداردی دارند که نشان دهنده میزان مقاومت آن ها می باشد.
به طور مثال پیچ‌های خشکه به ازای هر میلی‌متر مربع از سطح مقطع خود باری برابر 80 کیلوگرم را تحمل می کنند. مهره خشکه نیز همان مهره فولادی است البته درجه سختی یا گرید مهره با یک عدد نمایش داده می‌شود. بنابراین می‌گوییم مهره کلاس 8 یا مهره کلاس 10 و هرچه کلاس پیچ بالاتر باشد، سختی پیچ بالاتر است. از پیچ‌های با گرید بالا در سوله‌سازی‌ها و عمران استفاده می‌شود.
این گریدها دو بخش دارند که عدد اول از چپ ضربدر ۱۰ میزان بار بر حسب کیلوگرم که هر میلی‌متر مربع از سطح مقطع پیچ می‌تواند تحمل کند را نشان می‌دهد تا زمانی که به تنش  کشش خود برسد. این عدد ضربدر صد را با مگاپاسکال نیز معرفی می‌کنند. یعنی تنسایل کششی پیچ و مهره کلاس ۵٫۶ برابر ۵۰۰ MPA می باشد و تنسایل مقاومتی پیچ و مهره کلاس ۸٫۸ و یا خشکه ۸۰۰ MPA است. عدد دوم درج شده بر روی پیچ ها ضربدر صد بیان گر درصدی از تنسایل مقاومتی است که پیچ بدون تغییر شکل و کشیدگی می تواند تحمل کند.

تولید کننده پیچ و مهره خشکه

همان طور که اشاره شد، گروه صنعتی نوین تولید کننده انواع پیچ و مهره خشکه می باشد که در گرید های مختلفی تولید می گردد. به طور کلی پیچ و مهره های این مجموعه در گرید های زیر قابل تولید می باشند:
8.8 / 12.9 / 10.9 / 5.8 / 4.8 / 316 A/ 2A/ 60ck / 45ck 
جهت خرید انواع پیچ و مهره خشکه به صورت عمده و خرد، با قیمت مناسب و کیفیت ساخت بالا با گروه صنعتی نوین تماس بگیرید.